Kimler için Pilates

Performans!
Pilates vücudunuzun kondisyonunu artırır!

Daha verimli hareket etmenize yardımcı olur ve bu şekilde daha üst performans düzeylerine çıkmanızı sağlar. Pilates denge ve koordinasyonunuzu artırır ve egzersiz programınızı hevesle, sağlıklı bir şekilde sürdürmenizi sağlar.

Rehabilitasyon!
Pilates kaslarınızın aşırı yada gereğinden az çalışmasını önler!

Vücudunuz da denge oluşmasını sağlar ve kaslarınızın yaralanma riskini minimum düzeye indirir.Sizin daha güvenli, daha akıllıca hareket etmenizi sağlar.Genellikle travmalar, eklem dejenerasyonları ve kas rahatsızlıkları sonucu oluşan problemleri gidermek için  uzman eğitmenler tarafından, DOKTORUNUZUN teşhis ve önerileri doğrultusunda hareket edilerek tedavinize DESTEK  amaçlı yapılabileceği gibi, geçirilmiş bir ameliyat sonrası hareket kısıtlılığı olan kişilerde tedavi amaçlıda uygulanabilir.Kas ve iskelet sistemindeki sorunları önlemek için koruyucu ve kuvvetlendirici olarak  pilates yapmak sağlığınız için vereceğiniz en doğru karardır.Bel-boyun fıtığı, boyun düzleşmesi,fibromiyalji,skolyoz, doğuştan oluşan kalça çıkıkları ve diğer kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarında,  tedavi DESTEKLEYİCİ olarak omurganızın daha sağlıklı olmasını, duruş bozukluklarınızın minimuma inmesini hatta düzelmesini sağlar.

Hamileler İçin Pilates!
Anne adaylarının vazgeçilmezi!

Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte salgılanan bazı hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişiklikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir, bağ dokusu gevşer, eklemler kolay yaralanabilir, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir.

Bebegin gelimişi ve annenin fizyolojik değişimi dikkatle izlenerek her 3 aylık(trimester) dönemler için farklı modifikasyonlar izlenir,pilates dersleri doguma hazırlık ve dogum sonrası gerekli olan duygusal ve fiziksel desteği sağlar.

Loğusa Annelere!
Doğum sonrası dönem

Birçok kadın için heyecan verici olduğu kadar sıkıntılı ve stresli de olabilir. Kadınlarda fiziksel yorgunluk ve aşırı duygusal dalgalanmalar görülür. Gebelikten önceki vücutlarına geri dönme isteği genellikle önemli bir konudur.Loğusa anneler pilates’ e doktorlarından aldıkları onay doğrultusunda, genellikle normal doğumu izleyen 6-8 hafta içinde başlayabilirler.Hamilelik sürecinde esneyen ve gevşeyen karın kasları, pelvis taban kasları, güçsüzleşen sırt ve göğüs kasları kuvvetlendirilir. Kadın bedeniyle tekrar bağ kurar, yorgun düşen omurgasını esneterek rahatlatır, tecrübeli eğitmenlerin elinde kısa sürede eski formuna kavuşur.

İleri Yaşlar İçin Pilates!
Her yaşın ayrı bir güzelliği var!

Başarılı yaşlanma, dengeli beslenmek gibi egzersiz yapmayı; yürüyüş ve yakın kişisel ilişkileri sürdürmeyi kapsar (Tate vd., 2003).

Kalbiniz güçlü olabilir fakat eğer eklemleriniz iflas etmiş veya size ağrı veriyorsa, eskisi kadar aktif, formda ve hayatın içinde hissetmeyebilirsiniz.Pilates yaşlanmakta olan bedenlerin yaşlanmalarını durduracak harika bir sistemdir. Vücudun normal yaşlanma sürecini yavaşlatan bir metoddur. Özellikle orta yaşlı ve yaşlı kişiler için Pilates’in faydalarından birkaçı:

  • Kalp, ciğerler ve dolaşım sisteminin gelişmesi.
  • Kırılmak yerine ‘esneyen’ daha güçlü ve dayanıklı kemikler ve kaslar.
  • Gelişmiş denge ve koordinasyon yanında bedeninize karşı oluşan güven.

Daha fazlası mı?

Seni Sui Pilates Studio’ya bekliyoruz!